Vyhlášení soutěží a udílení cen

♦ FANTASY ♦ SCI-FI ♦ HOROR ♦ VĚDA ♦ HISTORIE ♦

Vyhlašování nejen literárních cen:

 

Cena DAIDALOS

Ríša Vlado

Soutěž navazující na tradici neméně úspěšné ceny IKAROS, dříve pořádaná měsíčníkem IKARIE, dnes XB-1. Absolutní vítěz obdrží dle vlastního výběru originál ilustrace některého z našich předních výtvarníků (v žánru fantastiky), všichni účastníci finále pak věcné ceny (knihy a další artefakty).

 

 

PAF

Bronec Michael

Tahle zkratka, podobná nápisu v bublině ve Čtyřlístku, zní poněkud praštěně. Má nicméně jiný význam, než že Bobík pěstí zastavil porouchaného robota. Znamená Přebor Autorů Fantastiky!
A proč právě přebor? To slovo evokuje dávné časy, jen jen by si člověk natáhl tříčtvrteční kalhoty a zařadil se na běžecký okruh vedle Emila Zátopka a Járy Cimrmana. Zní rovněž jaksi praštěně. Jedním ze základních axiomů našeho snažení zřejmě je, že se nechceme brát přespříliš vážně. A jaké jsou ty další?
Chceme jednou ročně, vždy pro kalendářní rok, sestavit žebříček úspěšnosti autorů v literárních soutěžích fantastiky. Nikoli konkrétních prací, nýbrž samotných tvůrců – úspěšnější budou tedy ti, kteří obrazili nejvíce soutěží (a samozřejmě v nich obsadili čelní místa). Stejně jako se ve světě tenisu na přední místa žebříčku ATP vyšplhá ten, kdo vymetl nejvíc turnajů..

 

 

Cena Fénix

cena udělovaná pořadateli Fénixconu.

 

Křty knižních novinek:

 

Čas Růže -Mertlíková Věra, nakl. Straky na Vrbě – Akční křest + krátká beseda o knize

Grimoár – Ríša Vlado, nakl. XB-1

Křty knih nakladatelství Hydra – slíben je křest 6 – 9 knih.