V rámci slavnostního večera proběhne křest nových knížek a vyhlašování, nejen literárních, cen.

Na které vyhlašování cen se můžete těšit?

Cena DAIDALOS

Soutěž navazující na tradici neméně úspěšné ceny IKAROS, dříve pořádaná měsíčníkem IKARIE, dnes XB-1. Absolutní vítěz obdrží dle vlastního výběru originál ilustrace některého z našich předních výtvarníků (v žánru fantastiky), všichni účastníci finále pak věcné ceny (knihy a další artefakty).

 

PAF

Tahle zkratka, podobná nápisu v bublině ve Čtyřlístku, zní poněkud praštěně. Má nicméně jiný význam, než že Bobík pěstí zastavil porouchaného robota. Znamená Přebor Autorů Fantastiky!
A proč právě přebor? To slovo evokuje dávné časy, jen jen by si člověk natáhl tříčtvrteční kalhoty a zařadil se na běžecký okruh vedle Emila Zátopka a Járy Cimrmana. Zní rovněž jaksi praštěně. Jedním ze základních axiomů našeho snažení zřejmě je, že se nechceme brát přespříliš vážně. A jaké jsou ty další?
Chceme jednou ročně, vždy pro kalendářní rok, sestavit žebříček úspěšnosti autorů v literárních soutěžích fantastiky. Nikoli konkrétních prací, nýbrž samotných tvůrců – úspěšnější budou tedy ti, kteří obrazili nejvíce soutěží (a samozřejmě v nich obsadili čelní místa). Stejně jako se ve světě tenisu na přední místa žebříčku ATP vyšplhá ten, kdo vymetl nejvíc turnajů..

 

Zlatá zebra

Zlatá zebra vděčí za existenci Ohnivákovi. Když přišel s nápadem pro rok 1998 vyhlásit soutěž s podivnými podmínkami, zírali na něj ostatní členové scifi klubu Zebra dost nevěřícně. A to jsme ještě netušili, že plánuje opakování a každoročně nové téma.

Zlatou zebru tedy můžete získat jedině napíšete-li scifi povídku, splníte zadané téma a podmínky, pošlete včas na zlata.zebra@arbez.cz  a budete nejlepší podle poroty, tj. členů sfk Zebra.

 

Soutěž masek

Chcete se pochlubit se svým kostýmem? U nás nejenom můžete, ale nejlepší kostým dostanete i pěknou cenu 🙂

 

Cena Fénix

cena udělovaná pořadateli Fénixconu.