Tomáš Přibyl /

Tomáš Přibyl (* 18. března 1975, Brno) je český publicista, autor literatury faktu a odborník v oblasti informačních technologií.

Absolvoval Fakultu podnikatelskou při brněnském VUT, kde postupně získal tituly bakalář a inženýr.

Již za dob studia (1999) začal pracovat jako konzultant v oblasti informační bezpečnosti (antivirové programy, šifrování dat, elektronický podpis, ochrana před hackery, bankovní podvody apod.). V roce 2005 odešel na rodičovskou dovolenou se synem Markem, nicméně dále pracuje v oblasti informační bezpečnosti na volné noze coby nezávislý konzultant. Kromě toho působí jako Media & Education Specialist v České kosmické kanceláři.

Jeho koníčkem je kosmonautika a vše, co s ní souvisí. Publikoval téměř 3000 článků v novinách a časopisech v Česku i v zahraničí. Připravil nebo se podílel na několika výstavách, uspořádal stovky přednášek pro veřejnost, jeho hlas pravidelně zní na rádiových vlnách (např. Český rozhlas Brno, Rádio Proglas, BBC).

Za publicistickou a žurnalistickou činnost v oblasti kosmonautiky získal v roce 2002 prestižní Cenu města Brna jako její nejmladší laureát v historii.

V roce 1998 se dostal do širšího výběru zájemců (z ČR bylo 6 kandidátů) o účast v marketingové akci West in Space [1] hamburského tabákového koncernu Reestma, ale výběrem v Belgii a Německu neprošel.

  • Zdroj: Wikipedie