Petr Macek /

Začínal komerční science fiction zasazenou do populárních sérií Star Trek a Mark Stone a novelizací scénáře nízkorozpočtového komediálně-hororového filmu Marka Dobeše a Štěpána Kopřivy Choking Hazard. Jeho pozdější knihy Golemův stín, Případ dobře vychlazené pomsty (pod pseudonymem Mackenzie Peterson) a Hitlerův posel smrti jsou původním příspěvkem do edice pastišů o Sherlocku Holmesovi. Všechny dosavadní romány s postavou slavného detektiva v roce 2014 přijalo londýnské vydavatelství MX Publishing a vydalo jejich anglický překlad v celosvětové distribuci. Poslední z románů byl vydán také jako audiokniha,

 

Společně s výtvarníkem Petrem Koplem je autorem komiksového časopisu Dechberoucí Zázrak, který vycházel od prosince 2015 do prosince 2017. Po 25 číslech autoři ohlásili pauzu a následně nový komiks na pokračování v časopise ABC s příběhy legendárního Péráka. Sebrané a rozšířené vydání série, původně publikované v časopise ABC, vyšlo v květnu 2019 jako samostatná kniha Pérák: Oko budoucnosti.

 

V letech 2019-2020 v ABC dvojice připravovala 27. dílný seriál o Conanovi, od července 2020 vychází pokračování Péráka s podtitulem Jantarová komnata.