Bartoš Petr (ČAS) /
Původem konstruktér se již přes 15 let zabývá IT analýzou a navrhováním SW. Z toho vyplývá, že astronomie, historie a geocaching jsou koníčky, které kromě rodiny zabírají veškerý volný čas.
K astronomii ho přivedl úžasný seriál Jiřího Grygara – Okna vesmíru dokořán a příležitost pozorovat o víkendech temnou byť hvězdnatou noční oblohu. Historie na sebe nenechala dlouho čekat, a tak i přes odpor ke školnímu dějepisu je druhá velká záliba, doplněná o účast na několika archeologických výzkumech. Nakonec je zde geocaching, který tak nějak souvisí s vesmírnou technikou a dokládá, že spousta čechů jsou vlastně takoví hračičkové.
Petr Bartoš působí již 20 let na Hvězdárně Františka Pešty v Sezimově Ústí a o dalších pět let déle je členem České astronomické společnosti. Zde působil několik let v jejím vedení, obnovil činnost historické sekce a zasloužil se o založení Astronomické olympiády a ceny Littera Astronomica. Společně se Štěpánem Kovářem vytvořil mnoho historických publikací, výstav a poslední rok se věnoval oslavám 100. výročí České astronomické společnosti.
Dne 9.9.2017 uspořádal v Ondřejově setkání astronomů a příznivců geocachingu jako tzv. mega event s názvem Vesmírná keš / Cache in Space. V rámci geocachingu vybudoval sérii 100 keší věnovaných českým astronomům a uspořádal mnoho tematických setkání.