Ma které vyhlašování cen se můžete těšit?

O nejlepší fantasy – literární soutěž, vyhlašovaná ve spolupráci se slovenským klubem 451 °F.
Tento ročník soutěže je letos poslední. Znamená to, že účastníci získají poslední možnost stát se rytíři Řádu fantasy s titulem Lady nebo Sir a získat obřadní meč

Cena DAIDALOS: soutěž navazující na tradici neméně úspěšné ceny IKA ROS, dříve pořádaná měsíčníkem IKARIE, dnes XB-1. Absolutní vítěz obdrží dle vlastního výběru originál ilustrace některého z našich předních výtvarníků (v žánru fantastiky), všichni účastníci finále pak věcné ceny (knihy a další artefakty).

PAF
Tahle zkratka, podobná nápisu v bublině ve Čtyřlístku, zní poněkud praštěně. Má nicméně jiný význam, než že Bobík pěstí zastavil porouchaného robota. Znamená Přebor Autorů Fantastiky!
A proč právě přebor? To slovo evokuje dávné časy, jen jen by si člověk natáhl tříčtvrteční kalhoty a zařadil se na běžecký okruh vedle Emila Zátopka a Járy Cimrmana. Zní rovněž jaksi praštěně. Jedním ze základních axiomů našeho snažení zřejmě je, že se nechceme brát přespříliš vážně. A jaké jsou ty další?
Chceme jednou ročně, vždy pro kalendářní rok, sestavit žebříček úspěšnosti autorů v literárních soutěžích fantastiky. Nikoli konkrétních prací, nýbrž samotných tvůrců – úspěšnější budou tedy ti, kteří obrazili nejvíce soutěží (a samozřejmě v nich obsadili čelní místa). Stejně jako se ve světě tenisu na přední místa žebříčku ATP vyšplhá ten, kdo vymetl nejvíc turnajů..

 

O Dračí řád je literární soutěž, kterou od roku 2010 pořádá český on-line magazín MFantasy

 

Soutěž masek

 

Cena Fénix